עייפות כרונית

לסובלים מעייפות או חולשה?
עשיתם את כל הבדיקות ולא מצאו לכך שום הסבר?

גם כאשר הרגלי השינה טובים ומספקים, ניתן לחוש עייפים וחסרי חיוניות לאורך כל היום, רק שמבלי להבין מדוע, קשה לפתור את הבעיה.

בקופת חולים שולחים לבדיקות דם בניסיון לאתר ממצאים שיכולים להסביר את התופעה: אנמיה, תת-פעילות בלוטת-תריס או וירוס, אך אם הן יצאו תקינות, תשלחו הביתה ללא פתרון.

אך האם ישנן סיבות נוספות שעשויות לתת לכך הסבר?

1. תסמונת האדרנל המותש – האדרנל (או יותרת הכליה) תפקידו לשמש כבלוטה אנדוקרינית בה מיוצרים הורמוני מין, הורמוני סטרס והורמון לאיזון לחץ הדם. כאשר אנחנו בסטרס תפריש בלוטת האדרנל קורטיזול, הורמון שמאותת לגופינו להיות “בהיכון” לקראת הסכנה שתבוא. כאשר אנחנו בסטרס מתמשך, בין אם נפשי ובין אם פיזי, מופרש הקורטיזול ללא מנוחה, פעולה המתישה את האדרנל. תסמונת האדרנל המותש תבוא לידי ביטוי בעייפות גדולה וחולשה כללית, לעתים גם חרדה או ירידה במצב הרוח.

2. תפקוד לקוי של המיטוכונדריה – המיטוכונדריה היא שם כולל לאברוני הנשימה בתאי הגוף. באברונים אלו מתקיים תהליך שרפת הקלוריות להפקת אנרגיה עבור איברי הגוף. כאשר המיטוכונדריה חסרה חומרי הזנה החיוניים לפעילותה באופן יעיל, התוצאה תהיה חולשה כללית, עייפות ובמקרים קשים יותר, פיברומיאלגיה או מחלות אוטואימוניות (חיסון-עצמי) ואף סרטן. 

3. דום נשימה בשינה – לרוב כתוצאה מעודף משקל או מבעיות במערכת הנשימה. כאשר מספר הפסקות הנשימה בשינה הוא גבוה, איכות השינה תפגע. מכיוון שהן קורות מתוך שינה, האדם לא יהיה מודע לכך.  

ישנו אבחון ממוחשב שכדאי שתכירו, שיכול לגלות מהו הגורם בגופכם לעייפות כרונית, גם אם לא נמצא בשום בדיקה שעשיתם עד כה.

על איזה אבחון מדובר ומה הוא בודק?

מכשיר “גלובל דיאגנוסטיקס”, שפותח בשוויץ, סורק בתוך 8 דקות 612 פרמטרים בגוף עד לרמת המיטוכונדריה בתא, כולל בלוטות האדרנל, חוסרים תזונתיים, כגון: ויטמיני B, חומצות אמינו, נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות, עומס רעלים ומתכות כבדות, אי-סבילות למזונות, וירוסים ועוד.
האבחון אינו כואב, אינו פולשני והתוצאות – במקום!

עייפות כרונית מוגדרת כעייפות שמורגשת במהלך היום, למרות כמות שעות שינה מספקת ושינה איכותית, כאשר התופעה נמשכת לפחות 3 חודשים. אך כאשר הסיבה לעייפות ברורה ומאובחנת כראוי, ניתן לטפל בה ביעילות, על-ידי תזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה, לפי הצורך.

אם גם עליכם העייפות השתלטה, עד לרמה שקשה לתפקד בעבודה, לשחק עם הילדים, להנות מתחביב אהוב – חשוב שתדעו שיש פתרון. השאירו פרטים ואצור קשור בהקדם

השאירו פרטים ואחזור אליכם עוד היום